Barcode: 7041810010400
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 216.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 2.8 g |
Ingredients
HVITOST 56 %, vann, REKER 9 % (REKER, vann, salt), smeltesalt (natriumfosfater, polyfosfat), SMØR og konserveringsmiddel (kaliumsorbat, nisin).
Allergens
milk
Additives
e202
e234
Related Products in Dairies
Mild Cheddar Cheese
Columbus
D NOVA 3
Classic swiss cheese
Emmentaler
C NOVA 3
Provolone Cheese
Columbus
D NOVA 3
Swiss cheese fondue
D NOVA 4
Emmi, gruyere cheese
Emmi
D NOVA 3
Le Gruyere Original Swiss Tradition
Emmi
D NOVA 3
Gruyere cheese
D NOVA 3
Gruyere Cheese
Emmi
D NOVA 3
Tiger, pasteurized process cheese spread with gruyere
Tiger
E NOVA 3
Havarti cheese
Columbus
D NOVA 3
Cheese fondu
Emmi
NOVA 4
Swiss Cheese
Emmentaler
C NOVA 3