Barcode: 5400317217149
Relais d'or Emmental râpé
by Relais d'Or
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 359.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 18.0 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 27.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
_Lait_ pasteurisé, sel, ferments lactiques, présure; anti agglomérant : amidon
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Organic 2% Reduced Fat Milk
Straus Family Creamery
B NOVA 1
Organic sour cream
Straus Family Creamery
D NOVA 3
Organic Half & Half
Straus Family Creamery
D NOVA 1
Organic Sour Cream
Straus Family Creamery
D NOVA 3
Strawberry topped original cheescake
The Cheesecake Factory
E NOVA 4
Organic Plain NonFat Greek Yogurt
Straus, Straus Family Creamery
A NOVA 1
Vanilla High Protein Milk Shake, Vanilla
MET-RX
E NOVA 4
Mozzarella Santa Lucia light
Galbani, Santa Lucia
C NOVA 3
Organic Plain Greek Lowfat Yogurt
Strauss Family Creamery, Straus Family Creamery
A NOVA 1
High protein milk shake
C NOVA 4
Cream Cheese Style Blend
Level Valley
E NOVA 4
Organic Vanilla Greek Whole Milk Yogurt
Strauss, Straus Family Creamery
B NOVA 3