Barcode: 3261831104047
Relais gourmand
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
french meat
french pork
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 229.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 6.6 g |
| Carbohydrates | 5.8 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
foie de porc, eau, gras de porc, farine de blé, couenne de porc, oignons, sel, ail, moutarde, arômes naturels de poivre. conservateur E250
Additives
e250
Related Products in Meats And Their Products
Delicious brunswick stew with chicken
Mrs. Fearnow's
B NOVA 3
Spiral Lollies
Marks & Spencer
C NOVA 4
Hot italian bulk sausage
E NOVA 4
Sweet italian chicken sausage
D NOVA 4
Hot italian sausage links
E NOVA 4
Hot italian chicken sausage
D NOVA 4
Fresh meat sweet italian sausage patties
E NOVA 4
Masala veggie burger
A NOVA 4
Cheese & garlic sausage links
E NOVA 4
Italian style dinner size meatballs
E NOVA 4
British Chicken Drumsticks
Sainsbury's
A
Chipotle black bean burger
A NOVA 4