Barcode: 8711200404223
Relax
by Lipton
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 1
Labels
ethical tea partnership
pefc
triman
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Tilleul.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dry whole milk
E NOVA 4
Leche nido
Nestle
E NOVA 4
Juice blend, strawberry, banana
D NOVA 4
Juicy juice, fruitifuls, flavored juice beverage blend, punch splash
C NOVA 4
Nescafe, instant coffee beverage, cinnamon
E NOVA 4
Dark roast hazelnut instant coffee beverage
E NOVA 4
Dry whole milk with vitamins and minerals
Nestle
E NOVA 4
Nescafe, instant coffee with milk
E NOVA 4
Nescafe, coffee-mate, instant coffee mix, hazelnut, hazelnut
NOVA 4
Flavored juice blend, kiwi strawberry
D NOVA 4
Cons-mate, tomato and chicken concentrate, tomato and chicken
E NOVA 4
Nestle milk powder
E NOVA 4