Barcode: 4088600436326
Relax Sleep
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
vitamin b3 source
biodegradable
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
passion flower (31%), camomile (21%), apple (14%), flavouring, cinnamon, cardamom, cloves, niacin (vitamin b3) granules (1,5%), best before end: see top of pack,
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vegan Cream Cheese Alternative
Trader Joe's
E NOVA 4
Umeya, Nori Rice Crackers
Umeya Rice Cake Company
D NOVA 4
Macaroni Product Elbow
Pagasa S.A. De C.V.
A NOVA 1
Umeya, Oriental Snacks, Rice Crackers, Spicy
Umeya Rice Cake Company
D NOVA 4
Umeya, Oriental Snacks, Wasabi Peas With Cracker, Hot
Umeya Rice Cake Company
C NOVA 4
Pagasa, Macaroni Product Stars
Pagasa S.A. De C.V.
A NOVA 1
Pagasa, Macaroni Product Cut Fideo
Pagasa S.A. De C.V.
A NOVA 1
Umeya, Chidori Sesame Sprinkled Cookies
Umeya Rice Cake Co
D NOVA 4
Umeya, Hana Toasted Rice Crackers
Umeya Rice Cake Company
D NOVA 4
100% Semolina, Macaroni Product Alphabets
Pagasa
NOVA 1
Pagasa, Seeds, Macaroni Product
Pastas Y Galletas De Tijuana S.A. De C.V.
A NOVA 1
Lasagna, macaroni product
Pagasa S.A. De C.V.
A NOVA 1