Barcode: 5060466510593
Relentless Passion Punch
by Relentless
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
passion fruit
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 23.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.2 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, SUCROSE, ACID (CITRIC ACID), FLAVOUR ENHANCER (ERYTHRITOL), TAURINE (0.4 %), DEXTRIN, ACIDITY REGULATOR (SODIUM CITRATE), FLAVOURING, PRESERVATIVES (POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE), CAFFEINE (0.03%), SWEETENER (SUCRALOSE), VITAMINS (B3, B5, B6, B12), INOSITOL, COLOUR (ANTHOCYANINS)
Additives
e1400
e163
e202
e211
e330
e331
e955
e968
Related Products in Beverages
Okf Aloe Vera King Natural, Original
OKF
E NOVA 4
Aloe vera king drink
OKF Corporation
E NOVA 4
Aloe Original Sugar Free 500ML
T'best
C NOVA 4
Aloe vera king
Okf
C NOVA 4
Aloe Vera Juice - Peach
OKF
E
Goodness, breakfast/anytime shake-to-go, mocha
Post
B NOVA 4
Boisson Bio Aloe Vera Okf
Okf
C
Citrus Energy Drink
Beaver Buzz
E NOVA 4
Breakfast shakes
Post
B NOVA 4
Natural italian soda
Nash Brothers Trading Company
E NOVA 4
Poudre de Taro instantanée
NOVA 4
+Energy Wake Up
OKF
NOVA 4