Barcode: 16214170
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Cucumbers, Sugars (glucose-fructose, sugar), Water, Vinegar, Salt, Modified corn starch, Dehydrated red peppers, Spices (_mustard_), Calcium chloride, Potassium sorbate, Xanthan gum, Seasonings, Turmeric, Tartrazine, Sunset yellow FCF, Brilliant blue FCF
Allergens
mustard
Additives
e102
e110
e133
e202
e415
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Green Tea with LEMON
BIGELOW
NOVA 4
Thé à la Framboise
Bigelow
B NOVA 1
Iced tea & lemonade with pomegranate
B NOVA 4
American classic tea
B
Cold brew iced tea, herbal tea
Bigelow
B NOVA 4
Bigelow red raspberry iced tea
Bigelow
B NOVA 4
Organic Lentil Vegetable Soup
Trader Joe's
NOVA 3
Cold brew iced tea, black tea
R. C. Bigelow Inc.
B NOVA 4
Cold brew iced tea
R. C. Bigelow Inc.
B NOVA 4
Iced Tea
R. C. Bigelow Inc.
B NOVA 4
Herbal tea
NOVA 4
Bigelow green tea with pomegranate iced tea count boxes
Bigelow
E NOVA 4