Barcode: 0041318192438
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 711.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 178.0 g |
| of which sugars | 133.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CUCUMBERS, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, WATER, VINEGAR, SALT, SPICES, LACTIC ACID, MUSTARD BRAN, CALCIUM CHLORIDE, SODIUM BENZOATE (PRESERVATIVE), MALIC ACID, XANTHAN GUM, POTASSIUM SORBATE (PRESERVATIVE), NATURAL FLAVOR, POLYSORBATE 80, ALUM, YELLOW 5.
Additives
e102
e202
e211
e270
e296
e415
e433
Related Products in Undefined
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1