Barcode: 0048001001459
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2,760.0 kcal |
| Fat | 267.0 g |
| of which saturated | 44.5 g |
| Carbohydrates | 88.9 g |
| of which sugars | 44.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SOYBEAN OIL, WATER, CUCUMBERS, VINEGAR, SUGAR, WHOLE EGGS AND EGG YOLKS (WHOLE EGGS AND EGG YOLKS), DEXTROSE, SALT, MODIFIED CORN STARCH, DEHYDRATED RED BELL PEPPERS, SPICES, CANOLA OIL, XANTHAN GUM, MUSTARD SEED, LEMON JUICE CONCENTRATE, NATURAL FLAVOR, CALCIUM DISODIUM EDTA (USED TO PROTECT QUALITY), EXTRACTIVES OF PAPRIKA.
Additives
e385
e415
Related Products in Undefined
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4