Barcode: 8413178368414
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 326.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 57.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
jarabe do glucosa, azucar, 11% Zumo de Iresa a parir de concentrado, gelatina; humectante: glicerina; dextrosa; acidulante; acido citrico; jarabe de azucar invertido; gelificante: pectinas; corrector de acidez: citratos de sodio, aromas, aceites vegetales (palma); agente de recubrimiento: cera de abejas, cera carnauba, colorantes, ver sello. Puede contener trazas de _leche_.
Additives
e330
e331
e422
e428
e440
e901
e903
Related Products in Snacks
Select jumbo marshmallows
E NOVA 4
Dark chocolate peppermint creme center enrobed in dark chocolate and sprinkled with crushed peppermint, dark chocolate
E NOVA 4
Peppermint mini candy canes
E NOVA 4
Frosted Sugar Cookies, Frosted Sugar
Signature select
E NOVA 4
Pretzel rods hand dipped in soft caramel, enrobed in milk chocolate and drizzled in dark chocolate, caramel & milk chocolate
E NOVA 4
Pretzel rods hand dipped in soft caramel, enrobed in dark chocolate and drizzled in milk chocolate, caramel & dark chocolate
E NOVA 4
Vanilla cream caramels, vanilla cream
E NOVA 4
Dark chocolate pretzel rods with peppermint
E NOVA 4
Milk chocolate advent calendar, milk chocolate
E NOVA 4
Reserve sea salt caramels
E NOVA 4
Frosted Lime Sugar Flavored Mini Cookies, Frosted Lime Sugar
Signature select
E NOVA 4
Apple rings candy, apple
E NOVA 4