Barcode: 0856007005032
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 205.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 44.6 g |
| Fiber | 5.4 g |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 2.7 g |
Ingredients
Mango pulp, mexican hawthorn pulp, salt, chili powder, sugar, citric acid, red #40, yellow #5, sulphur-dioxide and preservatives.
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e102
e129
e330
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Snacks
Simply balanced, wheat crackers, sprouted grains
Simply Balanced, Target Stores
C NOVA 4
Multigrain Crackers
D NOVA 4
Cheddar cheese sandwich crackers, cheddar cheese
No Manufaturer
E NOVA 4
Multigrain crisps with flax & sunflower seeds
Simply Balanced
D NOVA 3
Creme sandwich cookies
Market Pantry
E NOVA 4
Simply balanced, veggie pita crackers
Simply Balanced, Target Stores
D NOVA 4
Cranberry Oat Multigrain Crisps
Target Brands Inc.
D NOVA 3
Saltine crackers unsalted tops
C NOVA 4
Peanut Butter On Cheese Sandwich Crackers
Market Pantry
E NOVA 4
Four cheese brown rice crackers
Simply Balanced
C NOVA 4
Sandwich crackers, peanut butter
E NOVA 4
Honey Graham Crackers
Market Pantry
D NOVA 4