Barcode: 8480017212931
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 483.0 kcal |
| Fat | 18.3 g |
| of which saturated | 8.3 g |
| Carbohydrates | 73.3 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Galletitas [Harina de trigo enriquecida según Ley 25630 (harina de trigo), azúcar, grasa bovina refinada, jarabe de glucosa, sal, regulador de acidez: INS 503ii, INS 500ii, emulsionante: (INS 322), aroma: (saborizante artificial vainilla)], Relleno [(Azúcar, grasa, aceite vegetal interesterificado, sal, aroma: (saborizante artificial vainilla), emulsionante: )INS 322)]
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e322
e500
e500ii
e503
e503ii
Related Products in Snacks
Crackers, Organic Einkorn Sourdough Everything
Jovial
D NOVA 3
Organic sourdough tomato basil
NOVA 3
Original Organic Trail Mix, Original
Cadia
D NOVA 3
Tutti frutti gumballs, tutti frutti
E NOVA 4
Fig Fruit Filled Organic Cookies
Jovial
D NOVA 4
Crackers, Organic Einkorn Sourdough, Sea Salt
Jovial
D NOVA 3
Cookies, Einkorn Organic, Crispy Cocoa
Jovial, Jovial Foods Inc.
E NOVA 3
Organic einkorn cookies
Jovial, Jovial Foods Inc.
E NOVA 3
Sour cherry filled organic cookies
E NOVA 4
Organic chocolate cookies
Jovial, Jovial Foods Inc.
E NOVA 4
Organic Yellow Corn Chips
Cadia
D NOVA 3
Crackers, Organic Einkorn Sourdough, Rosemary
Jovial
NOVA 3