Barcode: 0042743310152
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,620.0 kcal |
| Fat | 66.7 g |
| of which saturated | 44.4 g |
| Carbohydrates | 233.0 g |
| of which sugars | 100.0 g |
| Fiber | 11.0 g |
| Proteins | 22.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WHEAT FLOUR, COCONUT CREAM FILLING 30% (CANE SUGAR, PALM AND COCONUT VEGETABLE OIL. WHEY MILK POWDER, ARTIFICIAL FLAVOURING: COCONUT NATURAL COCONUT POWDER 0.2%). SUGAR CANE, PALM VEGETABLE FAT, CORN GLUCOSE. WHEY MILK POWDER. MILK POWDER, RAISING AGENTS:
Related Products in Undefined
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4