Barcode: 8710448634331
Remia Like Mayo
by Remia
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
no artificial flavors
vegan
no artificial colors
no artificial colours or flavours
no eggs
no lactose
without allergens
Categories
Available in
belgium, bulgaria, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 621.0 kcal |
| Fat | 67.0 g |
| of which saturated | 7.4 g |
| Carbohydrates | 3.9 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
СЛЪНЧОГЛЕДОВО ОЛИО 70%, ВОДА, ОЦЕТ. БАЛСАМОВ ОЦЕТ, МОДИФИЦИРАНО КАРТОФЕНО НИШЕСТЕ,СОЛ, ЕСТЕСТВЕНИ ОВКУСИТЕЛИ, ЛИМОНЕНА КИСЕЛИНА,ОЦВЕТИТЕЛ: НАТУРАЛЕН КАРОТИН, АНТИОКСИДАНТ: EDTA.
Additives
e330
e385
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic sauerkraut
Eden
C NOVA 3
Organic caribbean black beans
A NOVA 3
KETO
Lewis
A NOVA 4
Sourdough buns
Lewis bakery
D NOVA 4
Keto Hot Dog
Healthy Life
A NOVA 4
Eden, organic lentils w/ onion, bay
Eden, Eden Foods
A NOVA 3
Organic kimchi sauerkraut
Eden
C
Avocado & Seeds Bread
Lewis Bake Shop
C NOVA 4
Avocado & Seeds
Better Way
A NOVA 4
Organic baked beans w/sweet sorghum
A NOVA 3
Roman meal, original american sandwich bread
B NOVA 4
Organic black sesame butter
A