Barcode: 8410375111614
Remolacha en dados
by Bonduelle
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 29.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Remolacha roja, agua, vinagre de alcohol, sal, azucar, aroma natural
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Appelmoes
Markant
A NOVA 3
Sweet potato frites
Aviko
C NOVA 4
Vegetal
Gonga
C NOVA 4
Zelfrijzend Amandelbakmeel
Koopmans
C NOVA 4
Lasagnebladen
Markant
A NOVA 1
Extra vékony hasábburgonya
Auchan,Refeed B.V.
B NOVA 3
Pannenkoeken - glutenvrij
Koopmans
C NOVA 3
Maizena
Koopmans
NOVA 2
Margarina 3/4
TGT
C NOVA 4
Aardappelschotel griekse stijl
Aviko
B NOVA 4
Tortilla wraps
Markant
D NOVA 4
Grip 'n Dip
Aviko
B NOVA 4