Barcode: 4006309020561
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 63.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Organic red beet juice crystals, Citric acid
Additives
e330
Related Products
Huile MCT
Nutiva
E NOVA 2
Organic Coconut Oil, Virgin
Nutiva Nuture Vitality, Nutiva
E NOVA 2
Coconut and Avocado cooking oil
Nutiva
Organic Coconut Oil, Virgin
Nutiva Inc., Nutiva
Organic Coconut Manna Coconut Butter
Nutiva
D NOVA 2
Organic Hemp Protein Vanilla
Nutiva
D NOVA 4
Organic Plant Protein - Vanilla
Nutiva
E NOVA 4
Organic liquid coconut oil
Nutiva
E NOVA 2
Organic Liquid Coconut Oil
Nutiva
D NOVA 2
Organic Liquid Coconut Oil
Nutiva
E