Barcode: 26192512
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 598.0 kcal |
| Fat | 64.0 g |
| of which saturated | 4.8 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Rapsöl 65%, Wasser, Branntweinessig, Zucker, Senf (Wasser, Senfsaaten, Branntweinessig, Speisesalz, Gewürze), Eigelb 2,2%, Kräuter, Gewürze, Stärke, Speisesalz, Säuerungsmittel (Citronensäure), Antioxidationsmittel (Calcium-Dinatrium-EDTA). *Eier aus Bodenhaltung
Additives
e385
Related Products in Condiments
Marinara pasta sauce
C NOVA 3
Organic salsa
A NOVA 3
Pasta sauce
C NOVA 4
Market district, wing sauce, honey hot
Market District, Giant Eagle Inc.
E NOVA 4
Spicy arrabiatta pasta sauce
C NOVA 3
Beefy onion recipe, soup & dip mix
E NOVA 4
Tomato ketchup
Nature's Basket
D NOVA 3
Citrus soy sauce
E NOVA 4
Alfredo pasta sauce
E NOVA 4
Red pepper quinoa salsa
C NOVA 3
Harissa sundried tomato salsa
C NOVA 4
Tomato & basil pasta sauce
C NOVA 3