Barcode: 4001812005302
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 277.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Wasser, Rapsöl, Weißkohl, Zucker, Branntweinessig, Blumenkohl, Gurken, modifizierte Stärke, Gewürze (enthält _Senf_), pasteurisierter _Eidotter_, Zwiebeln, Salz, Verdickungsmittel (E410, E415), Säureregulator (E296), Konservierungsstoffe (E202, E211), Antioxidationsmittel (E385)
Allergens
eggs
mustard
Eidotter
Additives
e14xx
e202
e211
e296
e385
e410
e415
Related Products in Condiments
Aioli
Coop
D NOVA 4
מיונז אמיתי
Hellmann's, Hellman's
NOVA 4
Napoli Style Sauce
שופרסל
NOVA 3
פומודורו בסיס לבולונז – רוטב עגבניות אורגני להכנת פסטה
Nutrazen
NOVA 3
Bearnaise
Coop
D NOVA 4
מלח ים דק
מלח הארץ
NOVA 4
Mirim
wok
NOVA 3
Basil Pesto
Kad Bnei Darom
D NOVA 4
פומודורו זוקיני – רוטב עגבניות אורגני עם זוקיני להכנת פסטה
Nutrazen
מאסטר שף מיונז הולנדי
מאסטר שף
D NOVA 4
Sauce Pesto Au Basilic
Yarden
D NOVA 4
Coop Bearnaise med dragon
Coop, Örneborgs Delikatesser
D NOVA 4