Barcode: 5774540810775
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 290.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 51.0 g |
| Fiber | 26.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fortykningsmiddel (arabisk gummi), sukker, glykose-fruktosesirup, engelsk sirup 17%, rålakrids 6%, ammoniumklorid, vegetabilsk olie (palme, palmekerne, kokos), overfladebehandlingsmiddel (carnaubavoks), aromaer.
Additives
e510
e903
Related Products in Snacks
Bunnies
1de Beste
D NOVA 4
Yoghurtbiscuits bosvruchten
1 de beste
E NOVA 4
Bokkepoten
DekaVers,Deka
E NOVA 4
Pepita Mix GEZOUTEN
1de Beste
D NOVA 4
Wit Met Rijstcrisp Chocolade
1 De Beste
E NOVA 4
Dragee Praliné Vulling
1de Beste
E NOVA 4
Schuimkransje
Van 't Huys
NOVA 4
Puur chocolade
1de Beste
E NOVA 4
Hagelslag Puur
1de Beste
E NOVA 4
Kruidnoten
1de Beste
E NOVA 4
Biscuit Duo’s
1 De Beste
E NOVA 4
Cake met 29% Fondantlaag
E NOVA 4