Barcode: 29021017
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 4.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.8 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
iodized salt, maltodextrin, sugar, 9% vegetables (celery powder, tomato powder, onions, carrots, leek), starch, herbs, olive oil, and 0,5% vegetable concentrates (tomato, leek, mushrooms, carrot juice, onions, celery), caramel sugar syrup, flavour, spices, salt, corn oil, acidifying agent, citric acid, malt vinegar (contains gluten)
Allergens
celery
gluten
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Seasoned Croutons
Marzetti
E NOVA 4
Caesar Croutons
Marzetti, T. Marzetti Company
D NOVA 4
Fine egg noodles enriched durum flour, fine
A NOVA 1
Cheese & Garlic Croutons
Marzetti, T. Marzetti Company
D NOVA 4
Ranch Croutons
Marzetti, T. Marzetti Company
E NOVA 4
Baked Croutons
Marzetti
D NOVA 4
Baked Croutons
Marzetti
E NOVA 4
Baked Croutons, Whole Grain
Marzetti, T. Marzetti Company
D NOVA 4
Medium egg noodles enriched durum flour, medium
A NOVA 1
Marzetti baked croutons garlic & butter
Marzetti, T. Marzetti Company
D NOVA 4
Marzetti, garlic & onion croutons
Marzetti
E NOVA 4
Seasoned Croutons
Marzetti, T. Marzetti Company
E NOVA 4