Barcode: 4099200029429
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 236.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 7.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 18.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
100 % Rindfleisch
Related Products in Meats And Their Products
Beef Bolognese Ravioli
Trader Giotto's
C NOVA 4
Fresh ground beef
Cub Foods
B NOVA 1
4 lamb samosas
Marks & Spencer
C NOVA 4
Chicken breast patties
B NOVA 4
Chicken Burgers
Great American
A NOVA 3
Traditional Meatloaf in a classic tomato sauce
Trader Joe's
D NOVA 4
Original Beef Jerky
Trader Joe's
E NOVA 4
Chicken Tikka Masala
M&S Our Best Ever
B NOVA 4
Lean ground beef
American Foods Group
D NOVA 1
Turkey burgers
A NOVA 3
Great american, turkey burgers
Great American
A NOVA 3
Organic Beef Jerky
Trader Joe's
E NOVA 4