Barcode: 4056489037491
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 109.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
95% Rindfleisch*, Flüssigwürzung (Trinkwasser, Glukosesirup, Speisesalz, Stabilisator: Natrium - citrate; Säureregulator: Natriumacetate; Antioxidationsmittel: Ascorbinsäure, Natriumascor - bat).
Additives
e262
e300
e330
e470
Related Products in Meats And Their Products
Blue ribbon turkey breast
D NOVA 4
Copperwood Kitchen, Oven Roasted Turkey Breast
Jennie-O Turkey Store Inc.
D NOVA 4
Turkey breast
D NOVA 4
Weis, market street, oven browned turkey breast
Weis, Jennie-O Turkey Store Inc.
D NOVA 3
Jennie-o, blue ribbon, turkey breast with broth
Jennie-O, Jennie-O Turkey Store Inc.
B NOVA 4
Oven roasted premium turkey breast with broth
D NOVA 3
Ground turkey
A NOVA 1
Oven roasted skinless turkey breast with broth
D NOVA 4
Oven roasted sliced turkey breast, oven roasted
D NOVA 3
Premium turkey breast with broth
D NOVA 3
Ground turkey 93/7
Jennie-O
A NOVA 1
Turkey breast
D NOVA 4