Barcode: 4021851151013
Rindersalami
by Königshofer
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
bioland
de oko 001
naturland
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 339.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 3.5 g |
Ingredients
Rindfleisch (96%), Bergkristallsalz, Acerola, Maltodextrin, Honig, Rohrohrzucker, Pfeffer, Knoblauch, Koriander, Kümmel, Nelken, Thymian, Rosmarin, Buchenrauch
Related Products in Meats And Their Products
Ground beef patties
NOVA 1
Pork Rinds Sea Salt
Wegmans
D NOVA 3
Center cut uncured bacon
E NOVA 4
FYFGA Ground Chicken
Wegmans
A NOVA 1
Black bean
Wegmans
A NOVA 3
Uncured Bacon
Wegman's Organic
E NOVA 3
Chuck and Brisket Angus Beef Patties
Wegmans
C NOVA 1
Breakfast Links With Sage Fully Cooked Pork Sausage, Breakfast Links With Sage
Wegmans
D NOVA 4
Seasoned Turkey Patties
Wegmans
A NOVA 3
British beef 12% fat mince
Marks & Spencer
C
Breaded Dark Meat Chicken With Teriyaki Sauce, Teriyaki Chicken
Wegmans
D NOVA 3
Uncured Honey Ham
Wegmans
C NOVA 4