Barcode: 4337256302302
Rindfleisch Burger Patties
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Rindfleisch z.T. fein zerkleinert 98%, Speisesalz, Gewürze, Antioxidationsmittel Ascorbinsäure, Gewürzextrakte. Kann Spuren von Senf und Sellerie enthalten.
Additives
e300
Related Products in Meats And Their Products
Saucisson Le Généreux Cochonou 365g +10%, 1 Pièce
Cochonou, Cochonou Court
E NOVA 4
Saucisse Traditionnelle
Cochonou
E NOVA 4
Rosette - Grandes tranches au goût intense
Cochonou
E NOVA 4
Le Classique
Cochonou
E NOVA 4
Pate de campagne 1/6
William Saurin
D NOVA 4
Saucisson cochonou généreux
Cochonou, Cochonou Court
E NOVA 4
Boeuf Bourguignon et ses pommes de terre
William Saurin
B NOVA 4
La Traditionnelle
Cochonou
E NOVA 4
Pate de campagne 1/6
WILLIAMS SAURIN, William Saurin
D NOVA 4
Wurst Kordelsalami luftgetrocknet
Aoste
E NOVA 4
Pate de campagne 1/6
William Saurin
E NOVA 4
La Rosette Supérieure
Aoste Professionnel
E NOVA 4