Barcode: 20334253
Rindfleischbouillon
by Kania
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
made in swiss
bouillonwürfel
brühen
dehydrierte brühen
getrocknete zu rehydratisieren
lebensmittel
rinderbrühe
trockenprodukte
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 6.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 0.2 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Salz,Zucker,E621,Aroma,Kartoffelstärke,Palmfett,Gewürz,Hefeextrakt,E150a,Kaliumjodid,Dehydrierte-Zwiebel,Getrocknete Karotten,Konzentrierter Selleriesaft,Rindfleischextrakt
Allergens
celery
Additives
e150a
e621
Related Products in Dried Products
Chicken Flavour Stock Cubes
Tasteful
NOVA 4
Chicken stock
Urban Forager
Bouillon Cubes, Beef
Meijer
NOVA 4
Organic Chicken Broth
Thrive Market
NOVA 4
Chicken Bouillon, No Salt Added, Organic
GoBio! Organics
NOVA 4
Stock powder chicken style
Massel
NOVA 3
Kippenbouillon
Knorr
NOVA 4
Chicken Flavored Bouillon Cubes
Ahold
NOVA 4
Gobio! Organic Chicken Bouillon Cubes
GoBio!
NOVA 3
Bouillon Kub VOLLAILLE
Maggi
NOVA 4
Organic Chicken Broth (Low Sodium)
Farm Boy
NOVA 4
dragonfly artificial pork flavor broth mix
dragonfly
NOVA 4