Barcode: 4337256485920
Rindfleish salami
Processing
NOVA 4
Environment
Eco-Score E
Labels
nutriscore
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 255.0 kcal |
| Fat | 19.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 3.9 g |
Ingredients
Rindfleisch, jodiertes Speisesalz (Speisesalz, Kaliumjodat), Gewürze (enthalten Senf), Dextrose, Gewürzextrakte, Antioxidationsmittel (Natriumascorbat), Konservierungsstoff (Natriumnitrit), Reifekulturen, Buchenholzrauch.
Allergens
mustard
Additives
e250
e301
Related Products in Meats And Their Products
Breakfast sausage patties
D NOVA 4
Veggie burgers superfoods
C NOVA 3
Shoprite, kitchen, grilled chicken breast cutlet
Shoprite
A NOVA 3
Shoprite, pork roll, hickory smoked
Shoprite
E NOVA 3
Breakfast sausage
E NOVA 4
Turkey sliders
A NOVA 4
Corned beef, potatoes and cabbage homestyle meal
Shoprite Kitchen
C NOVA 4
Seasoned cooked roast beef
C NOVA 3
Sweet italian chicken sausage
D NOVA 4
Uncured black forest ham
C NOVA 3
Chicken mini-burgers sliders
A NOVA 3
Beef chuck sliders 8 mini-burgers
C