Barcode: 7613404450055
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 251.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 8.7 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Rindfleisch (Rumänien), Kochsalz, Rapsöl, Gewürze, Glucosesirup, Hefeextrakt, Würze, Zucker, Antioxidationsmittel: Ascorbinsäure und Natriumascorbat, Farbstoff: Paprikaextrakt, Säureregulatoren: Natriumacetate und Natriumcitrate, Aroma.
Additives
e262
e300
e301
e331
Related Products in Meats And Their Products
Uncured Bacon Savory Recipe
Tender Belly
E NOVA 3
Beef Patties
Force of Nature
D NOVA 1
Coconut curry chicken with basmati rice
Saffron Road
C NOVA 3
Uncured Bacon
Tender Belly
E NOVA 3
Smoked Brats All-Natural* Smoked Pork & Beef Bratwurst
Good Ranchers
E NOVA 3
Carne Seca Air Dried Beef Chipotle Honey
Vacadillos
NOVA 4
Beef Sticks
Country Archer
E NOVA 3
Beef Jerky peppered
Goof Fod
NOVA 3
Seasoned Chicken Breast Chunks Parmesan Garlic
Realgood
C NOVA 4
Thinly Sliced Steak
Stryve
E NOVA 3
Jalapeño Cheddar Meat Stick
1st Phorm
E NOVA 4
Lightly breaded chicken nuggets
Real good foods co
A NOVA 4