Barcode: 9001426009258
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 13.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Wasser, klare Rindssuppe (Brühe: Rindfleischknochen, Sellerie, Karotten, Porree, Speisesalz jodiert (Speisesalz, Kaliumiodid), Petersilie, Zwiebel, Paprika grün, Tomaten, gelbe Rüben, Gewürze, Knoblauch).
Allergens
celery
Related Products in Broths
Reduced sodium roasted chicken base
Better than Boullion
E NOVA 1
Roasted Chicken Base
Better Than Bouillon
E NOVA 4
Better Than Bouillon Lobster Base
Superior Touch,Southeastern Mills Inc.
Italian herb
Better Than Bouillon
E NOVA 4
Better than bouillon
Better Than Bouillon
E NOVA 4
Organic Chicken Broth
Kirkland Signature
A NOVA 4
Premium Better than bouillon roasted garlic bass
Better Than Bouillon
E NOVA 4
Organic Beef Broth
365 Everyday Value,Whole Foods Market Inc.
B NOVA 4
Chicken broth
365 Everyday Value,Whole Foods Market Inc.
B NOVA 4
Organic stock, chicken
365 Everyday Value,Whole Foods Market Inc.
B NOVA 4
Caldo de pollo orgánico
Kirkland Signature
B NOVA 4
Better than Bouillon
Superior Touch
E NOVA 4