Barcode: 4000503148205
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 166.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 5.8 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Rindfleisch 77 %, Trinkwasser, Speisesalz, Gewürze, Gewürzextrakte, Dextrose, Antioxidationsmittel: Ascorbinsäure, Konservierungsstoff: Natriumnitrit, Rauch
Additives
e250
e300
Related Products in Meats And Their Products
Chicken Crispy Fillet
dawn foods
D NOVA 3
Chicken Chilli Sausages
Godrej
B NOVA 4
Croque Monsieur Dinde / Fromage *2
Oriental Viandes
D NOVA 4
Zesty Fillet
Sabroso,Sabirs
NOVA 3
Chicken jumbo hotdog
Meatzza
D NOVA 4
Magic Chicken Nuggers
Big Bird
NOVA 4
Chicken pops Piri Piri
Sumeru
C NOVA 4
chicken shots
dawn foods
8906002006601
Dr. Oetker
E NOVA 4
Chicken Malai Boti
dawn foods
A NOVA 3
Chicken Salami
Zorabian
NOVA 4
Boom Boom Xúc Xích
Mai Vàng
C