Barcode: 0026086260589
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 268.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
Pork, water, beef, dextrose, salt, flavorings, monosodium glutamate, paprika, sodium erythorbate, sodium nitrite.
Additives
e250
e316
e621
Related Products in Meats And Their Products
Italian style pork roast
Hormel, Hormel Foods Llc.
D NOVA 3
Uncured bacon
Hormel, Hormel Foods Corporation
E NOVA 3
Hormel, pepperoni, original
Hormel, Hormel Foods Corporation
E NOVA 4
Natural Choice, Honey Deli Ham
Hormel, Hormel Foods Corporation
D NOVA 3
Hormel, mary kitchen, ham hash
Hormel, Hormel Foods Corporation
C NOVA 4
Rotisserie seasoned deli chicken breast
Hormel
D NOVA 4
Maple turkey breast
D NOVA 4
Maple turkey breast
D NOVA 4
Natural Choice, Smoked Deli Turkey
Hormel, Hormel Foods Corporation
D NOVA 4
Uncured Pepperoni
Hormel Natural Choice
E NOVA 4
Snack tray
Formal
NOVA 4
Chorizo
E NOVA 4