Ring Borrel mix Original
by Alesto Lidl
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 549.0 kcal |
| Fat | 37.4 g |
| of which saturated | 5.3 g |
| Carbohydrates | 34.5 g |
| of which sugars | 5.9 g |
| Fiber | 5.3 g |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
57.3% Peanuts, 14.4% Rice, Sunflower Oil, Potato Starch, 2.6% Potato Powder, Plant Oils (Sunflower, Rapeseed), Sugar, 1.3% Salt, Maize Starch, Rice Flour, Soy Sauce (Soybeans, Water, Wheat, Salt), Maize Flour, Tapioca Starch, Icing Sugar, Maltodextrin, Dextrose, Onion Powder, Wheat Starch, Paprika Powder, Colours: Paprika Extract, Plain Caramel, Carotenes; Inulin, Spices (Red Pepper, Cayenne Pepper, Garlic Powder, Cumin), Garlic Powder, Yeast Extract, Acid: Citric Acid; Turmeric Extract, Smoked Paprika Powder, Oregano, Chilli Powder, Modified Tapioca Starch, Caramelised Sugar, Rosemary Extract, Horse Radish Powder, Extract of Paprika, Tomato Powder, Chilli Extract, Glucose Syrup.
Additives
Related Products in Snacks
Marzipan bar
Choceur
Brioche
Aldi
Mint Imperials
Dominion
Carrot Puffs
Organic Mamia
Gateau
Savour Bakes, Aldi
Liquorice allsorts
Belgian Salted carmel Hot chocolate Stirrers
Specially Selected
CRUNCHY MAPLE SYRUP GRANOLA BARS
Harvest Morn
Crunchy Oats & Honey Granola Bars
Harvest Morn
Italian Pandoro
Specially Selected
Marshmallows bunnies & chicks
Pains au chocolate vegan
Aldi