Barcode: 0041116023378
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 450.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
All flavors contain: sugar, corn syrup, lactic acid, sodium lactate. additionally: watermelon: artificial flavor, turmeric (color), blue 1. cherry: natural & artificial flavors, red 40.
Additives
e129
e133
e270
e325
Related Products in Snacks
Cookie aux pepites de chocolat
freely Handustry
D NOVA 4
Popcorn chocolat blond amande & pistache
NOVA 4
TACK Superfood Snack Café Mocha
TACK Superfood Snack
C NOVA 4
Superfood mix mango passion
SMOWL
A NOVA 3
Framboise et chia
be! gourmet popcorn
B NOVA 4
Smowl banana, cocoa, açai
SMOWL
C NOVA 3
TACK Superfood Snack Poire Cacao
TACK Superfood Snack
B NOVA 3
Bean to Bar Colombia 70%
Taucherli
E
Smowl superfood mix coco lime
SMOWL
B NOVA 4
CHOCANA classic
E NOVA 4
TACK Superfood Snack Pêche Thé Gingembre
TACK Superfood Snack
B NOVA 3
Lemon and Poppy seeds Cookie
Freely
E NOVA 4