Barcode: 4063367214028
Ringel-Würmchen
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade d
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 337.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 77.0 g |
| of which sugars | 49.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Glukosesirup, Zucker, Speisegelatine (Schwein), Soverungsmittel: Citronensäure; natürliches Aroma, fârbende Lebensmittel (Konzentrate aus Spirulina, Saflor, Süßkartoffel, Rettich, Apfel), Kokosnussöl, natūrliches Orangen-Aroma, Überzugsmittel: Carnaubawachs, Bienenwachs weiß und gelb. Kann Spuren von Milch enthalten. Vor Wärme schützen und trocken lagern.
Additives
e330
e428
e901
e903
Related Products in Snacks
Chews citrus fruits
Sugarless
D NOVA 4
Chews sugar free strawberries
Sugarless
D NOVA 4
Dark Chocolate Mint Crisp
well naturally
C NOVA 4
FruChocs
Menz
E NOVA 4
Chews caramel mix
Sugarless
D NOVA 4
Violet Crumble
Menz
C NOVA 4
Chews Mint
Sugarless
NOVA 4
Munchi Muesli Cookies Brownie Chomp Muesli
Naturally Good
D NOVA 4
Fruit & Cream Sugar Free Chews 70G
Sugarless
D NOVA 4
Berry Nat Fruit Juice Chews
Sugarless
D NOVA 4
Chews raspberry
Sugarless
D NOVA 4
Dark chocolate
Well Naturally
NOVA 4