Barcode: 8710398527325
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 525.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 2.1 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 5.8 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 6.2 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Maïs, koolzaadolie, uipoeder (4%), ul - en fijne smaakversterker (mononatrium glutamaat)], suiker, zout, kruidensmaak [aroma (bevat selderij, peterselie, uil, melkpoeder, Kan soja, tarwe (gluten) bevatten,
Allergens
celery
gluten
milk
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Red Lentils
By sainsbury's
A NOVA 1
Coconut Milk
chaokoh
NOVA 3
Chaokoh, young sweet corn (cut) in brine
Chaokoh, Theppadungporn Coconut Co. Ltd.
C NOVA 3
creme de coco
Mae ploy
E NOVA 1
Brand, Young Coconut Juice With Jelly
Chaokoh, Theppadung Porn Coconut Co
C NOVA 3
Coconut Milk Powder
CHAOKOH,Thep Padung Porn Coconut Co.
E NOVA 4
Corn tostadas raspadas
D NOVA 1
Chocolate Stars
Freee
D NOVA 3
Tostadas de maíz
Maizada
NOVA 4
Sesame grissini breadsticks
Sainsbury's
NOVA 3
Gnocchi à la betterave
Michelis
C NOVA 3
Coconut Milk
TCC
E NOVA 1