Barcode: 0076808007367
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 268.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 37.0 g |
| of which sugars | 15.0 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Wheat flour, non-hydrogenated vegetable oils and fat (sunflower, rapeseed, shea), sugar, wheat starch, dextrose, powdered whey, fat-reduced cocoa, glucose syrup, salt, leavening agents (sodium hydrogen carbonate, ammonium hydrogen carbonate), artificial vanilla flavor.
Allergens
gluten
Additives
e500
e500ii
e503
e503ii
Related Products in Snacks
Rosemary Scalloped Crackers
Morrisons
D NOVA 4
Mini MARSHMALLOWS
Morrisons
D NOVA 4
All butter muffins
Morrisons
B NOVA 4
Creamy coleslaw
Morrisons
C NOVA 4
Cocoa dark chocolate
Morrisons,Morrisons Signature
D NOVA 3
18 mini Indian style snack selection
Morrisons
C NOVA 4
Flying saucers
Morrisons
E NOVA 4
Chocolate negro
Morrisons Signature, Morrisons
E NOVA 4
2 Tiramisu Desserts
Morrisons
D NOVA 4
Dark cooking chocolate
Morrisons
E NOVA 4
Sea Salt & Black Pepper Scalloped Crackers
Morrisons
D NOVA 4
Cheese Coleslaw 300g e Catage, carut and uion in a
Morrisons
C NOVA 4