Barcode: 5707196292718
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 258.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 8.4 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Grisekød (80%), vand, salt, løg, kartoffelstivelse, krydderier, stabilisator (E 451), druesukker, hydrolyseret vegetabilsk protein, sojaprotein, smagsforstærker (E 621), antioxidant (E 301), grisetarm.
Additives
e301
e451
e621
Related Products in Meats And Their Products
Cretons saveur maison
Paysan
D NOVA 4
The Original Veggie Patty
Big Mountain, Big Mountain Foods
A NOVA 4
Galettes de bœuf Angus
Gourmet Grille
D NOVA 3
saucisses porc et ail style taiwanais
uncle T food
D NOVA 4
Duck Foie Gras Mousse With Port Wine
Delpeyrat
E NOVA 3
Prosciutto
cappola
E
Chicken breast patties
Good&Gsther
D
Original Beef Jerky
McSweeney's
E NOVA 3
Lion's Mane Mushroom Crumble
Big Mountain Foods
C NOVA 4
Jambon blanc cuit classique
duBreton
D NOVA 3
Mini smoked Farmer sausage
Brandt
E NOVA 4
Lean Ground Veal
Fontaine
C