Barcode: 0071300000298
Rings
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Semolina (wheat), durum flour (wheat), niacin, ferrous sulfate (iron), thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Био Кокосово Брашно
Dragon Superfoods
C NOVA 1
Био киноа
Zoya
B NOVA 1
Златна цикория
Здравница
NOVA 1
Пълнозърнесто брашно от спелта
Ecosem
B NOVA 1
Grivassini Corn cake Natural
Grivas
A NOVA 1
Пълнозърнесто ръжено брашно
Ecosem
A NOVA 1
Шарлан
Zoya
C NOVA 2
Raisins
Grivas
D NOVA 4
Бяло пшенично брашно
Ecosem
A NOVA 1
Био червена леща
ZOYA
A NOVA 1
Пълнозърнесто брашно от ориз
Ecosem
B NOVA 1
Какаово масло
ZOYA
E NOVA 2