Barcode: 0076479118126
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.4 g |
Ingredients
Peppers, water, distilled vinegar, salt, turmeric, yellow 5, sodium bisulfite, calcium chloride, sodium benzoate.
Additives
e102
e211
e222
Related Products in Salted Snacks
Giant, extra jumbo kalamata olives in brine
Giant
E NOVA 3
Stuffed Queen Olives
E NOVA 4
Non-Pareil Capers
Ahold
E NOVA 3
Giant, pitted queen olives seasoned in brine
Giant
E NOVA 3
Stuffed Manzanilla Olives
E NOVA 4
Ahold black sliced ripe olives
Ahold
C NOVA 3
Sliced Manzanilla Olives
E NOVA 4
Stuffed Manzanilla Olives
E NOVA 4
Gaint, olive medley
Gaint
D NOVA 3
Kosher Garlic Dill Pickle Spears
Giant
C NOVA 4
Stuffed queen olives
E NOVA 4
Ahold, pitted kalamata olives
Ahold
E NOVA 3