Barcode: 0077890499337
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.5 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 12.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Durum Wheat Semolina, Niacin, Iron as Ferrous Sulfate, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sel fou
Leader Price
NOVA 4
Thé vert au jasmin
Franprix
B NOVA 1
Mondwest
Leader Price
NOVA 1
Sel fou
Leader Price
NOVA 4
Infusion Verveine Orange
Leader Price
NOVA 4
Poivre blanc
Leader Price
NOVA 1
Thé vert Bio
Leader Price
B NOVA 1
Infusion après repas
Leader Price
B NOVA 1
Poivre noir moulu
Leader Price
NOVA 1
Thé vert de Chine à la Menthe
Leader Price
B NOVA 4
Mélange de Champignons
Leader Price
A NOVA 1
Franprix infusion fruits rouges
Franprix
B NOVA 1