Barcode: 0883350007260
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.8 g |
| of which sugars | 48.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, gelatin, modified food starch (potato), citric acid, apple juice from concentrate, fumaric acid, modified food starch (corn), sodium citrate, natural and artificial flavors, tartaric acid, red 40, yellow 5.
Additives
e102
e129
e297
e330
e331
e334
e428
Related Products in Snacks
Petit beurre sans gluten
Chaque Jour Sans Gluten
E NOVA 4
Baked cheese balls
E NOVA 4
Old Fashioned Thin Pretzels
Gibble's Foods
E NOVA 3
Old Fashion Mini Pretzels
Gibble's Foods
E NOVA 3
Coeur fondant abricot et pêche
Ma vie sans gluten
E NOVA 4
Gibble's, Potato Chips
2nd Base Screen Printing & Promotions
E NOVA 3
Potato Chips
Gibble's Foods
E NOVA 3
Baked puffys
Gibble's Foods
E NOVA 4
Baked cheese curls
E NOVA 4
Gibble's, Potato Chips, Bar-B-Q
2nd Base Screen Printing & Promotions
E NOVA 4
Chocolat noir
Doisy & Dam
D NOVA 3
Potato Chips
Gibble's Foods
E NOVA 4