Barcode: 0076937200301
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 376.0 kcal |
| Fat | 4.1 g |
| of which saturated | 2.4 g |
| Carbohydrates | 70.6 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 14.1 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Pasta rings (wheat flour, rosemary extract), cheddar cheese (cultured pasteurized milk, salt, enzymes), nonfat milk, whey, maltodextrin, butter (cream, salt), salt, disodium phosphate, yeast extract, natural flavor, extractives of annatto.
Additives
e160b
e339ii
e392
Related Products in Meals
Stringoli di patate con nocciole
Lidl
C NOVA 4
Пица с Моцарела, домати, Едам и босилек
Alfredo
C NOVA 4
Semi-dried tomato pizza
Deluxe,Lidl
C NOVA 4
Veganské lasagne
Vemondo,Lidl
C NOVA 4
Deluxe Spicy Italian Schiacciata Salami and Buffalo Mozzarella
Lidl,Deluxe
D NOVA 4
Italian ham, portobello mushroom & mascarpone pizza
Lidl,Deluxe
C NOVA 4
Italian pizza
Lidl,Deluxe
B NOVA 4
Pizza Margherita
Chef Select, Lidl
D NOVA 4
Vegan Lasagne
Lidl, Vemondo
C NOVA 4
Farmer salade
Chef Select
C NOVA 4
Stonebaked BBQ chicken pizza
Lidl
C NOVA 4
Kartoffelsalat nach rheinischer Art
Chef select
C NOVA 4