Barcode: 3222477002326
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 485.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | 5.3 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Semoule de maïs 64% - huile de tournesol 20% - farine de blé - poudre d'oignon 6% - son de blé - poudre de lait écrémé - sel - arômes naturels - lactosérum en poudre - sucre - persil - colorant : curcumine. Traces d'arachides et de crustacés.
Allergens
gluten
milk
Additives
e100
Related Products in Snacks
Tamari Black Sesame Brown Rice Crackers
San-J
D NOVA 4
Teriyaki Sesame Brown Rice Crackers
San-J
D NOVA 4
Sour Watermelon
Ring;Ing Bros & Barnum & Bailey
E NOVA 4
Neon Worms Candy
Ringling Bros. And Barnum & Balley
D NOVA 4
Clown Around Cotton Candy
Ringling Bros. And Barnum & Bailey
E NOVA 4
Cherry sours
E NOVA 4
Brown Rice Crackers
Amanoya Corporation
D NOVA 3
Gummi worms candy
D NOVA 4
Tamari Brown Sesame Brown Rice Crackers
San-J
C NOVA 4
Topal, sesame seeds
Topal
D NOVA 4
Gummi bears
Gummi Bears, Ringling Bros
D NOVA 4
Organic Seedy Crackers
Trader Joe’s
NOVA 3