Barcode: 0218060608290
Rio briati, provolone
by Rio Briati
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 16.1 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
Pasteurized milk, cheese culture, salt, enzymes.
Related Products in Dairies
Yaourt de brebis a la grecque
Naturalia
C NOVA 1
Bûche de Chèvre
Naturalia
D NOVA 3
Bol gourmand feta
Mix buffet
C NOVA 4
Yaourt nature
Naturalia
B NOVA 3
Emmental
Naturalia
C NOVA 3
Beurre de baratte doux
Naturalia
E NOVA 2
Yaourt nature au lait de brebis
Naturalia
A NOVA 1
Flan vanille nappé caramel
Naturalia
C NOVA 4
Fromage de brebis
Naturalia, Triballat Noyal
D NOVA 3
Yaourt de brebis Vanille
Naturalia
C NOVA 4
Emmental Râpé Français 300g
Naturalia
C NOVA 3
Beurre de baratte demi-sel
Naturalia
E NOVA 2