Barcode: 0813694023909
Rio Raspberry Supertea
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
Categories
Available in
france, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Brewed tea (filtered water, tea), erythritol, raspberry juice concentrate, citric acid, natural flavors, malic acid, coffeefruit extract, ascorbic acid (vitamin c), stevia leaf extract, white tea extract, sodium citrate.
Additives
e296
e330
e331
e960
e968
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Blueberry Pear
Outshine
NOVA 4
Hot cocoa mix
Nestlé
NOVA 4
Cold foam creamer
Coffee mate
E NOVA 4
BREAKFAST ESSENTIALS RICH MILK CHOCOLATE NUTRITIONAL POWDER DRINK MIX
Carnation
D NOVA 4
BREAKFAST ESSENTIALS Nutritional Powder Drink Mix
Carnation
NOVA 4
Premium Original Orange Juice
Market Basket
E NOVA 1
Mocha Iced Coffee
Coffee-Mate
D NOVA 4
Rich Chocolate Flavor Hot Cocoa Mix
Nestlé
NOVA 4
100% apple juice from concentrate
Market Basket
E NOVA 1
Purified Water
Nice!
B NOVA 1
Strawberry Artificially Flavored Syrup
NOVA 4
SunnyD
Sunnyd
D NOVA 4