Barcode: 5000382123392
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 62.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.4 g |
| of which sugars | 14.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
LIGHTLY CARBONATED WATER, FRUIT JUICE AND PUREE FROM CONCENTRATE (11%) (ORANGE, GUAVA APRICOT, 4, PASSION FRUIT), SUGAR, ACID (CITRIC ACID), VITAMIN C, SWEETENERS (ACESULFAME K SUCRALOSE), NATURAL FLAVOURINGS. PER PER PORTION % RI' PER 100ml NUTRITION INFORMATION 330ml 330ml ENERGY 81kJ/
Additives
e330
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Leche de almendras
Natursoy,Nutrition & Santé Iberia S.L.,Nutrition & Santé S.A.S.,Otsuka Holdings Co. Ltd.,Otsuka Pharmaceutical Co. Ltd.
C NOVA 4
Sugar Free Lemon Lime
Liquid I.V.
NOVA 4
Smoothie Détox Chou Kale
Vitamont
D
Crisp Apple
OLIPOP
B NOVA 4
Mixed Berry Sports Drink
Powerade
C NOVA 4
apa vitamine Ca
vitamin aqua
NOVA 4
Apple juice
Woolworths
NOVA 4 Eco-Score C
Milbona
Milbona
NOVA 4
Red Bull The Coconut Edition
Red Bull
E NOVA 4
Nectar d'Abricots
Côteaux Nantais
D NOVA 3 Eco-Score D
Monster Juice Mango
Monster Energy Monster
E NOVA 4
Orange Energy
Lucozade
NOVA 4