Barcode: 0033698815205
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 179.0 kcal |
| Fat | 17.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Ripe olives, water, salt, and ferrous gluconate (added to stabilize color).
Additives
e579
Related Products in Salted Snacks
Cap ibu, shallot in green chili sauce
Cap Ibu
E NOVA 3
Kosher dill spears
C NOVA 4
Leonessa, Fresh Tomato Bruschetta
M.H.E. Gida Ltd. Stl.
B NOVA 3
Leonessa, Mixed Olive Bruschetta Extra Virgin Olive Oil
Mhe Gda Ltd
C NOVA 3
Leonessa, Organic Mixed Mediterranean Olives
M.H.E Gida Ltd. Sti.
E NOVA 3
Pickled cucumbers
Tukas
D NOVA 3
Black olives
NOVA 3
Garlic Paste
Mitchell's
B NOVA 4
Sliced Kosher Dill Pickles
Woodstock
D NOVA 4
Grape Leaves
Sera
D NOVA 3
Grape leaves
D NOVA 3
Lotus brand, pickled mustard
Lotus Brand
D NOVA 4