Barcode: 8888123100225
Ripe Orange
by Ripe
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
halal
haccp
no added sugar
sg healthier choice
Categories
Available in
singapore
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.7 g |
| of which sugars | 8.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
RECONSTITUTED ORANGE JUICE, APPLE JUICE CONCENTRATE, ORANGE PULP CELLS, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID, FLAVOUR, VITAMIN C
Additives
e211
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Milka
Milka
D
Cracottes Multi-Céréales
LU, Mondelez
C NOVA 4
Belvita biscuits-breakfast cereals and milk
Belvita
D NOVA 4
L'INSTANT ABSOLU
Carte noire
NOVA 1
Heudebert la Gourmande - Biscottes aux graines de lin et aux céréales
LU
D NOVA 4
Bake Rolls
Tuc
D NOVA 4
Heudebert Pain grillé
LU
D NOVA 4
Café Qualité filtre
Maxwell House
B NOVA 1
Milka Pralinés Milchcrème
Milka, Mondelez
E NOVA 4
34 Biscottes au Froment
Magdeleine, Mondelez, Mondelez Professionnel
D NOVA 4
Bouchées Lait 8-pack
Côte d'Or
E NOVA 4
Cracotte
lu
C NOVA 4