Barcode: 9300605042414
Ripe Raspberries
by Allen's
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
health star rating
health star rating 1 5
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 346.5 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 44.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Glucose Syrup, Cane Sugar, Thickener (Dextrin Roasted Starch, Acid Treated Starch or Starch Acetate) (Wheat or Corn), Gelatine, Food Acid (Citric), Colour (Carminic Acid), Flavour. Contains Wheat, Gluten. May contain Milk.
Allergens
gluten
Additives
e120
e428
Related Products in Snacks
Prinzenrolle Cremys Erdbeer-Joghurt
Prinzen
E NOVA 4
Création Crème Brûlée
Lindt
E NOVA 4 Eco-Score D
Weiße Pistazie
Schogetten
E NOVA 4
Goldfish Flavor Blasted Xtra Cheesy Pizza Baked Snack Crackers
Goldfish
NOVA 4 Eco-Score A
Oho with dill
OHO
E NOVA 4
Minibärchen Edelvollmilch
Rübezahl Schokoladen, Wintertraum
E NOVA 4 Eco-Score E
Peace & Love
Katjes
E
Protein Chewy Bar
Cheetos
B NOVA 4
Mikrowellenpopcorn süß
Chio
C NOVA 4 Eco-Score B
Mini Lebkuchen Zartbitter
Aachener Zucker und Backwaren Paul Schaeffer, Douceur, Penny
E NOVA 4 Eco-Score A
Chips saveur vinaigre et sel
U
C NOVA 4
Oreo chesecake
Oreo
E NOVA 4 Eco-Score D