Barcode: 0490000023596
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 154.0 kcal |
| Fat | 6.5 g |
| of which saturated | 3.9 g |
| Carbohydrates | 21.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Riz au laï : lait enter 66 %, crème, riz 11 %, ure 9%. Fabriqué un ater:er utjlignt des fruts à coque, Œufs et du gluten. 160g poids net : nutijonnelles moyennes pour 100g 648kJ Glucides 21
Related Products in Desserts
Ice cream, strawberry rhubarb pie
D NOVA 4
Meijer, pudding snacks, vanilla, vanilla
Meijer
C NOVA 4
Meijer, sugar free pudding snacks, chocolate, chocolate
Meijer, Meijer Inc.
C NOVA 4
Meijer, pudding snacks, chocolate vanilla, chocolate vanilla
Meijer
C NOVA 4
Mini Pie Bites
Boboli International Llc
D NOVA 4
Limited edition premium ice cream, espresso chip iced latte
D NOVA 4
Meijer, pudding snacks, chocolate fudge, chocolate fudge
Meijer
C NOVA 4
Chocolate pudding
Meijer
C NOVA 4
Meijer, pudding snacks, butterscotch, butterscotch
Meijer
C NOVA 4
Lucky Lemon Ice Pops, Lucky Lemon
Gefen
B NOVA 4
Ice Cream
Purple Cow
D NOVA 4
Meijer, pudding snacks, tapioca, tapioca
Meijer
C NOVA 4