Barcode: 3279231501007
🍚Riz au lait🥛
by La Fermière
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
origine france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 160.0 kcal |
| Fat | 6.6 g |
| of which saturated | 4.1 g |
| Carbohydrates | 18.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Lait entier 70%, riz de Camargue 11,5%, crème, sucre. Fabriqué dans un atelier utilisant des fruits à coque, des oeufs et du gluten.
Allergens
milk
Related Products in Desserts
Culture Cup Mint Chocolate Cookie
alec's
D NOVA 4
Fa crafted honeydew sorbet
The Frozen Farmer
NOVA 4
triple chocolate blackout cookie
alecs
D NOVA 4
Banana Choco-Chip Ice Cream
Frutero
D NOVA 4
Nature's Strawberries Frozen Fresh in White & Milk Chocolate
tru fru
E NOVA 4
Nutty Butter Brittle
alec's
E NOVA 4
Strawberry Crumble
alec's
D NOVA 4
Cookies & Crema Frozen Dessert
DiNoci, DiNoci Dairy Free
D NOVA 4
Pasture Raised Organic Ice Cream
Alec's
E NOVA 4
Culture cup peanut butter
Alec’s
D NOVA 4
Palm Sñrings Banana Chocolate Date Shake
Alec's
E NOVA 4
Culture Cup
alec's
D NOVA 4